„PROBUĎME V DĚTECH RADOST Z POHYBU!“

I v letošním roce jsme se nechali inspirovat mottem českého Olympijského výboru a rozhodli se školu opět zapojit již do třetího ročníku školního T-Mobile Olympijského běhu. Krátkou motivační trať o symbolické délce 0,75 km připravili pedagogové naší školy i s doprovodným programem v příjemném prostředí zeleně v parku Smetanovy sady v Novém Jičíně. Akce se zúčastnili všichni žáci OU a PrŠ a také žáci ZŠ speciální Dlouhá 54, někteří jako diváci a 68 odvážných běžců se postavilo na start. Za vydatné podpory pedagogů a spolužáků při hromadném startu, který byl odstartován celorepublikově ve středu 19.6.2024 v 10,00 hodin prostřednictvím Rádia Junior, všichni nadšeně vyběhli. Atmosféra byla neskutečná, hlasité povzbuzování diváků některé běžce doslova vyburcovalo k fenomenálním výkonům a jiní v sobě zase posunuli hranice svých možností, možná poprvé v životě se postavili na start běžeckého závodu a získali svoji úplně první medaili. Rozzářené pohledy, nadšení fandících spolužáků, hrdost a slzy v očích pedagogů nás opět utvrdili v tom, že naše práce dává smysl a všichni se těšíme na příští rok. Třetí ročník se vydařil a my již teď víme, že další ročník bude ještě lepší!